Algoloji Hakkında

Algolog Ne Yapar?
Algoloji Hakkında Algolog Ne Yapar?
Algoloji Hakkında

Algolog Ne Yapar?

Öncelikle ağrının sebebini bularak tanıyı koyar.

Örnek olarak bel ağrısı birçok farklı nedenden olabilir. Yanlış duruş şeklinden kansere kadar değişen birçok neden bel ağrısı yapabilir.

Bu sebeple tanının doğru konulması tedavin etkinliğini belirleyen en önemli faktördür. Doğru tanı ile en etkili tedaviye karar verilir.

Diğer taraftan ağrı tedavisi doktorları standart tedavilere (ilaç tedavileri, fizik tedavi yöntemleri gibi) cevap vermeyen ağrılarda birçok farklı girişimsel tedavi yöntemi uygulamaktadır. Bu uygulamalar ağrıyı geçirip veya azaltırken diğer taraftan da kullanılan ağrı kesici ilaç miktarını azaltmakta ve/veya gereksiz yere ameliyat olmayı engellemektedir.

Ağrı tedavisi hekimleri tüm ağrı kesici ilaçlar konusunda ileri eğitim almış ve bunları reçete etme yetkisine sahip kişilerdir. Bu nedenle en hafifinden en güçlüsüne kadar tüm ağrı kesicileri güvenle ideal dozlarda ve karışımlarda kullanarak ağrınızı rahatlatabilirler.

Ayrıca ağrı tedavi yöntemlerinin etkilerinin sınırını da en iyi bilen hekimlerdir. Bu tedavilerin etkisiz olabileceği durumlarda da sizi en uygun hekime veya tedavi seçeneğine yönlendirebilecek, farklı branş hekimleri arasında koordinasyonu sağlayarak sizin gereksiz yere kapı kapı tedavi aramanızı engelleyecek kişilerdir.

Prof. Dr. ALP YENTÜR
+90 530 470 58 91
ayentur@yahoo.com
Acıbadem Ataşehir Hastanesi
Atatürk, Turgut Özal Bulv A Blok, No:11, 34758 Ataşehir/İstanbul

Acıbadem Atakent Hastanesi
Halkalı Merkez Mah. Turgut Özal Bulv. N:16 Küçükçekmece/İstanbul

Copyright © 2023 by Dr. Alp Yentür Tüm Hakları Saklıdır